Plemiona Tanzanii to bardzo zróżnicowane pod względem etnicznym grupy odmiennych kultur. Kraj ten zamieszkuje ponad 120 różnych grup etnicznych. Najliczniejsze są tam ludy Bantu. Bantu to grupa ludności znajdująca się w afryce południowej. Tanzania również jest z tego podowu jednym z najmniej zurbanizowanych krajów świata. Wynika to z trudności organizacyjncyh spowodowanych występowaniem dużej liczby języków i dialektów. Historycznie zawsze powodowało to duże problemy organizacyjne wśród ludności zamieszkującej te tereny.

Plemiona Tanzanii na Zanzibarze

Zanzibar posiada populację wynoszącą 1,5 mln ludzi. Część z nich regularnie imigruje na wyspę z Tanzanii ze względu na kwitnący biznes związany z turystyką. Znaczna cześć osób zamieszkujących wyspę posługuje się językiem Swahili i językiem Arabskim. Języki europejskie również są rozpowszczenione ze względu na spóściznę post kolonialną. Najbardziej popularnymi językami europy są angielski, fransuski i włoski. Czyli języki krajów mających największy wpływa na historię kolonialną afryki. Główną religią tego kraju jest Islam i jest on popularny pomiędzy wszystkimi grupami etnicznymi kraju. Wsród ludności zanzibaru 99% wyznaje Islam a pozostały 1% Chrześcijaństwo i wieżenia ludowe.

Gospodarka

Największym źródłem dochodu Zanzibaru jest turystyka i rolnictwo. Walory geograficzne tego kraju od dawna przyciągają turystów. Jest to kraj który łączy w sobie typowy klimat środkowo arykański razem z klimatem przybrzeżnym. W wyniku tego uprawia się tam bardzo dużo glonów i wodorostów. Najpopulrniejsze z nich to algi czerwone. Dodatkowym elementem jest uprawa małż, skorupiaków i ryb. Dodatkowo firma 1001 Organic działająca na zanzibarze jest jedną z największych firm zajmująych się eksportem przypraw na świecie. Eksport przypraw jest sketorem dającym w regionie olbrzymią ilość miejsc pracy.

Wspa posiada 5 portów przez które odbywa się cały handel. Poprzez porty i lotniska dostają się też na wyspę turyści. W wyniku programów rządowych ilość turystów znacząco wzrosła na przestrzeni lat. Początkowo w 1985 roku na wyspę przylatywało 19 tys. turystów. W 2016 roku było ich tam rocznie już 376 tys. To znacząco zmieniło strukturę zatrudnienia tego kraju.

Pamiętajcie aby przed wyjazdem do tego kraju przygotować się pod względem logistycznym i medycznym. Choroby wystepujące na Zanzibarze w większości przypadków podlegają szcepieniom – Szczepienia Zanzibar.

Zapoznajcie się też z naszymi innymi artykułami na ten temat:

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *