Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem świata. Różnorodność Afryki wynika z tego, że jej tereny znajdują się w dużej ilości odmiennych klimatów równocześnie. Ponadto jest to kontynent o odniennej geografii i niejednolitej strukturze rzek. W wyniku tego wykształciły się tam zróżnicowane kultury i style życia. Co więcej piętno na kontynencie afrykańskim odbił kolonializm, który w wyraźny sposób przekształcił gospodarkę, prawo i administrację. Prawa lokalne i zwyczajowe zostały zmieszne z najpopularniejszymi rozwiązaniami systemów brytyjskiego i francuskiego.

Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki znana z różnorodnych krajobrazów i dzikiej przyrody. W jej miastach znajdują się jedne z najlepszych centrów handlowych na świecie, w tym Johannesburg, Kapsztad, Durban i Pretoria.

Namibia

Namibia to kraj w południowej Afryce, który oferuje wycieczki safari i znany ze swojej bogatej historii i kultury. Jej stolicą jest Windhoek.

Afryka – Botswana

Botswana to kraj śródlądowy w południowej Afryce, który znany z różnorodności dzikiej przyrody i obszarów niezamieszkałych przez ludzi. Jej nazwa oznacza „miejsce słoni” w języku Setswana.

Zambia

Zambia to śródlądowy kraj w Afryce Środkowej, znany jako Pas Miedziowy ze względu na obfite złoża miedzi i wysokiej jakości boksytów. Lusaka jest stolicą i największym miastem Zambii.

Afryka – Zimbabwe

Zimbabwe to była kolonia brytyjska znana obecnie jako Republika Zimbabwe. Wcześniej była znana jako Rodezja Południowa przed uzyskaniem niepodległości w 1980 roku. Wynikało to z prawa własności do Rodzecji posiadane przez Celila Rhodesa. Co więcej terytorium dawnej Rodezji pokrywa się z obecną Zambią.

Ghana

Ghana jest zachodnioafrykańskim krajem, który uzyskał niepodległość w 1957 roku i od tego czasu odnotował znaczny postęp gospodarczy. Akra jest stolicą Ghany.

Afryka – Nigeria

Nigeria znajduje się w Afryce Zachodniej i jest najludniejszym czarnym narodem na świecie. Lagos jest stolicą Nigerii. Ponadto Nigerię uznaje się za kraj z największym potencjałem ekonomicznym w Afryce. Co więcej rozwinięta infrastruktura oraz stabilny wzrost ludności rokuje pozytywnie na przyszły potencjał ekonomiczny kraju.

Zapoznaj się także z naszym artykułem na temat Tanzanii.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *