Festiwal Filmowy Zanzibar to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturowych w Tanzanii. Jego popularność wynika również z lokalizacji geograficznej wyspy oraz wieloletniego wysiłku organizatorów. Festiwal działa od niedawna relatywnie do pozostałych festiwali filmowych znanych na całym świecie. Jego inauguracja miała pierwszy raz miejsce w 1997 roku. Niestety w danym momencie adres strony www znajdującej się pod domeną nie odpowiada – http://www.ziff.or.tz.

Festiwal Filmowy Zanzibar – przebieg

Festiwa trwa ok 3 tygodnidni i nie ogranicza się tylko do wyświetleń filmów i wręczania nagród. Dla gości przygotowane sa także inne atrakcje. Co roku szacuje sie przyjeżdża z tego powodu do Zanzibaru ok 7000 zagranicznych turystów. Podczas pierwszych pierwszych 8 dni festiwalu odbywają się panele dyskusyjne. Następne 10 to wyświetlanie filmów biorących udział w konkurencji. Po zakończeniu wyświetleń nastepuje wręczenie nagród z czego najważniejsza z nich to Złoty Dau. Dla waszej informacji Dau to tradycyjny arabski statek żaglowy.

Festiwal początkowo nie odbywał się regularnie i zdarzały się mu dwuletnie przerwy. Jak już wspomnieliśmy na początku strona internetowa festiwalu w tym momencie nie odpowiada a jej status jest oznaczony jako wygasła. W wyniku tego trudno znaleźć dodatkowe informacje na temat tego co się tam dzieje w danym momencie. Bądźmy więc dobrej myśli! Możliwe że to tylko chwilowa usterka.

Podróżna festiwal

Jeśli zastanawiacie się nad odwiedzeniem Zanzibaru żeby uczestniczyć w festiwalu polecamy wam zapoznać się z listą szczepień jakie powinniście wykonać przed wyjazdem. Szczepienia Zanzibar. Co więcej na stronie znajdziecie odpowiednią ilość informacji na temat tego jakie czekają was potencjalnie zagrożenia. Strona też posiada informacje na temat tego jakie są wymagania konsularne dotyczące przylotu na wyspę.

Polecamy wam też zapoznać się z innymi artykułami na naszej stronie:

Czy macie jakieś pytania dotyczące wyjazdu do afryki? Zostawcie informacje w komentarzu. Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami na naszej zaprzyjaźnionej stronie. Opis krajów znajdujących się na innych kontynentach. Najciekawsze podróże i jak się do nich przygotować:

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *